Kurs języka angielskiego

W obliczu praktyk zagranicznych uczniowie byli zobowiązani ukończyć kurs języka angielskiego na poziomie zaawansowanym i zdać egzamin.

Dlaczego warto znać język angielski ?

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach. Jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. Umożliwia naukę i studiowanie za granicą, jest niezbędny, aby dostać dobrą pracę w Polsce i w zjednoczonej Europie. Z pewnością ułatwi komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych.

Znajomość języka angielskiego w znacznym stopniu ułatwia  nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami, np. za pomocą e-maila z ludźmi z całego świata, a także poszukiwanie interesujących wiadomości na obcojęzycznych stronach internetowych. Otwiera wiele możliwości rozwoju osobistego albowiem umożliwia zrozumienie tekstów ulubionych utworów muzycznych, dialogi w ulubionych filmach, czytanie gazet, książek i innych materiałów obcojęzycznych, często niedostępnych w języku polskim.

Kurs języka greckiego

Nabycie podstawowej znajomości języka greckiego w obliczu przyszłej komunikacji w kraju, gdzie ten język jest powszechnie używany ma istotne znaczenie dla osobistego i językowego rozwoju ucznia. Można by rzec, że chodzi tu o szeroko rozumianą wiedzę o świecie, która może znacząco wspierać świadomość realiów życia oraz kulturowo uwarunkowanych wartości i przekonań wybranych społeczeństw,  a także rozumienie zjawisk zachodzących na styku kultur, tj. relacji między odmiennymi społecznościami.

Równolegle z nauką języka wykwalifikowani nauczyciele- praktycy przybliżyli słuchaczom  obcą kulturę, tak by byli w stanie swobodnie i pewnie funkcjonować w obcym społeczeństwie. Można tu rozróżnić umiejętności społeczne, życiowe, zawodowe i związane ze spędzaniem wolnego czasu oraz umiejętności nawiązywania kontaktów.

Godzina 4.30 rano ...
Pierwszy dzień pobytu w Grecji
Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
Rozwiń
Kolejny dzień w Grecji ...

Nasz dzisiejszy dzień minął na zwiedzaniu kolejnych pięknych miejsc. Na początku naszego zwiedzania odwiedziliśmy dolinę Tempi i głęboki wąwóz w greckiej prowincji Tesalia, pomiędzy Olimpem a górami Ossa, którego dnem płynie rzeka ... a z niej wypływają dwa źródła o których legenda głosi ze kąpała się w nich Afrodyta i ten kto obmyje się tą wodą pozostanie piękny do końca życia😁 oczywiście wszyscy skorzystali ze źródełka .... pozostało nam czekać na efekty 😊 kolejnym punktem zwiedzania były Meteory. Są to klasztory mnichów usytuowane na skałach z piaskowca i zlepieńca w okolicy miasta Kalambaka. Po calym dniu zwiedzania Pełni nowych wrażeń i widoków powróciliśmy do hotelu.

Rozwiń
Praktyki w Grecji
Rozwiń
Ostatni grecki weekend

Sobota to dzień wolny od praktyk więc udaliśmy się na wycieczkę do Tesalonik. Jest to drugie co do wielkości miasto w Grecji które słynie m.in. z pięknej katedry prawosławnej, białej wieży i pomnika Aleksandra Wielkiego.

Niedziela powitała nas pięknych wschodem słońca i dzień już zapowiadał się super. Rano po śniadaniu ok 7.30 wyruszyliśmy w drogę do portu w mieście  Amaliapolis, z którego  popłynęliśmy na wyspę Skiathos. To tam były kręcone  niektóre sceny do musicalu Mamma Mia w roli głównej z Meryl Streep i Pierce Brosnan. Zmęczeni zwiedzaniem wyspy udaliśmy się na pyszne greckie Souvlaki. Kolejnym punktem programu była kąpiel w morzu na plaży Koukounaries płynącej z brokatowego piasku. Powrót statkiem do portu umilił nam kapitan Kostas, porywająca Wszystkich do tańca. Nie zabrakło greckiej Zorby i Sirtaki

1/3
Kolejna grupa wyjechała do Grecji, opiekunowie Michał Niedźwiecki i Kamil Zalewski wysyłają fotki.
Sobota, jak widać na zdjęciach wszyscy są cali i zdrowi.
Nie wiadomo co porabiają, więc śledźmy ich poczynania poprzez udostępnione fotografie.
IMG_1893
Niedziela, 06 maja 2018 r. Skiatos
1/1
Koniec zabawy- czas na praktyki
1/2
Wtorek- środa (08-09 maj 2018 r.)

><
1/2
Czwartek /10-go maja

><
1/2
Ateny / 13 maja

><
1/2
Kolejny poniedziałek i praktyka (14.05)

><
1/2
Wtorek (15.05)

><
1/2
28.08- 03.09.2018 r - kolejna grupa na praktykach w Grecji
15.09.2018 r - kolejna grupa wyruszyła na praktyki w Grecji
Tak wyglądają praktyki informatyków ...
Tak wyglądają praktyki mechaników ...
Nie samą nauką człowiek żyje! Oto przykłady jak można wykorzystać wolny czas w Grecji...
Meteory
Saloniki
Wyspa Skiatos
Konferencja podsumowująca projekt praktyk zawodowych w Grecji
pt. „Nowoczesna edukacja w nowoczesnej Europie” finansowany ze środków UE